+372 ‎52 28 265
info@profvinduer.ee
  • Eesti
  • Русский

Abiks toote valimisel

Sobiva aia- või suvemaja seinapaksuse leidmiseks peaks lähtuma eelkõige maja kasutusotstarbest.

Kui ajamaja on peamiselt mõeldud aiapidajale abihooneks, milles hoitakse jalgratast, labidat, aiakäru jms, on sobivaks valikuks kindlasti õhemaseinaga aiamaja. Seejärel tuleb otsustada, kas soovid aiamajale laudpõrandat või paigaldad aiamaja otse näiteks kiviparketile (nt unikivi). Viimase kasuks räägib see, et kiviparkett tagab korrektse välimuse ja seda on lihtne hooldada.

Paljuski oleneb aiamaja seinapaksuse valik sellest, kas seda kasutatakse suvise ööbimiskohana, üksikute suviste külaliste paigutamiseks või lihtsalt suviseks grillipeoks, kust leida varju vihma, tuule või sääskede eest.

Kui maja peamiseks eesmärgiks on pakkuda sagedast suvist majutusvõimalust, tasuks kaaluda paksemaseinalise aia- või suvemaja soetamist. Majutustingimuste parandamiseks võib majade uksed ja aknad valida pakettklaasiga (majadel on pakettklaasiga uksed ja aknad standardvarustuses).

Saunade ja garaažide populaarseim seinapaksus on läbi aegade olnud 50 või 70 mm.

70 ja 92 mm seinapaksust tasuks vaadata inimesel, keda huvitab ennekõike korraliku suvise elamise sisseseadmine, kas iseseisva hoonena maakohta või suuremat majapidamist abistava hoonena.

70 mm seinaga suvemaja sobib ennekõike soojemate ilmadega kasutamiseks. Põranda ja katuslae soojustamisega ning kerge lisaküttega on sellises suvemajas võimalik tegutseda aga varakevadest hilissügiseni.

Lisasoojustuse paigaldamisel seintele saab suvemaja edukalt kohandada aastaringselt kasutatavaks hooneks. Korralikule vundamendile paigutatuna ning küttekolde lisamisel võib sellises majas juba edukalt elada aastaringselt.