+372 ‎52 28 265
info@profvinduer.ee
  • Eesti
  • Русский

KKK

Millest alustada?
Nii meie kui ka paljud teised majade tootjad soovitavad esmalt peresiseselt kokku leppida pere vajadused. Meie saame oma kogemusele toetudes anda soovitusi Teile sobiva lahenduse leidmisel. Esmalt tuleks selgeks teha, kas Te planeerite hoonet kasutada elamu, suvila või saunana aasatringselt või ainult suvel. Väiksema ja ainult suvel kasutatava hoone puhul võib valida õhema seinapalgi. Aastaringseks kasutamiseks tuleks kasutada paksemat seinapalki või siis kaaluda mineraalvillaga lisasoojustamist.

Kui palju maksab palkmaja?
Palkmaja karkassi hind sõltub maja seina ruutmeetritest, mitte põranda pindalast. Veel sõltub hind projektist, seinapalgi paksusest ning komplektsuse tasemest, igal konkreetsel juhul on vaja arvestada kõiki eeltoodud komponente. Kuna kõigil on erinevad soovid, ei saa ükski tootja hinda niisama ilma konkreetseid soove arvestamata öelda, sest sarnase maja puhul võib see olla väga erinev, kõikuda tuhandeid siia sinna. Paljud kliendid ei loe mis neile saadetud pakkumine sisaldab, vaadatakse ainult üldhinda ja ei võrrelda, mida erinevad pakkumised sisaldavad.

Kas valmistate maju ka eriprojektide järgi?
Jah, peaaegu kõik hooned valmivad eriprojektidena. Saunad, suvilad ja aiamajad on võimalik tellida ka meie standardlahendusena ja need on veidi odavamad eriprojektist.

Kui kaua võtab aega tellitava maja tootmine?
Olenevalt hoone suurusest, kuni 6 nädalat. Tavaliselt seab piirangu uste-akende tellimise aeg.

Milline peab olema vundament?
Kasutada saab palkmaja püstitamiseks kõiki üldlevinud vundamenditüüpe: lint-, post- või plaatvundamenti.

Millist soojustust kasutada?
Soojustuseks on soovitatav kasutada mineraalvilla, mille paigaldamiseks pakume lisana puitkarkassi ning voodrilauda. Samuti võib kasutada ka erinevaid plaatmaterjale, kuid nende omal käel paigaldamisel soovitame konsulteerida mõne palkmaja vajumise iseärasusi tundva spetsialistiga.

Loe veel palkmaja ehitusest