+372 ‎52 28 265
info@profvinduer.ee
  • Eesti
  • Русский

Kasulik teada…

Kuidas on tagatud kiire ja kvaliteetne ehitus?                                                                                              Hoone püstitus ehitusplatsil on kiire ja efektiivne, sest meie toodetud majade detailid on tehases pakitud arvuti poolt koostatud pakkekava järgi. See tagab vajaliku seinapalgi leidmise kohe paki avamisel, ning minimeeritud on halva ilma poolt tingitud kahjulikud mõjud, sest hetkel mittevajalikke detailide pakke ei pea avama. Meie tehases valminud puitmajal on olemas korralikud tööjoonised ja püstitusjuhendid, see loob eeldused kvaliteetseks teostuseks ning aitab vältida hilisemaid probleeme.

Kui palju palkmaja vajub ning kas see tekitab probleeme?
Kui seina tooraine on kambriliselt kuivatatud nõutud niiskuseni, jääb vajumine 2-3% piiresse iga tõusva meetri kohta. Palkmaja põhivajumine toimub esimese 2-3 aasta jooksul. Maja vajumine ei tekita probleeme, kui ehitusel on järgitud vajumisest tulenevaid spetsiifilisi nõudeid.

Kas palkmajale on vajalik panna täiendav lisasoojustus?
Juhul, kui palgi paksus jääb vara kohalt alla 190 mm, soovitame panna elumajale täiendava lisasoojustuse. Lisasoojustus paigaldatakse majja sissepoole, mis omakorda loob võimaluse kasutada majas sees lisaks puidule ka muid viimistlusmaterjale, nii saate muuta maja siselahenduse huvitavamaks ja mitmekesisemaks.

Kuidas on Teie palkmajades lahendatud elektrijuhtmete paigutus?
Soovitame oma klientidele elektrisüsteemiga seotud küsimused juba projekteerimise faasis väga põhjalikult läbi mõelda. Tootmise käigus saame vastavalt elektriprojektile puurida palkidesse juhtmestikule ettenähtud avad. Selline eelnev planeerimine tagab, et juhtmestikku nähtavale ei jää.

Kas Teie poolt kasutatavad puitmaterjalid on töödeldud mõne puidukaitsevahendiga?
Üldjuhul on meil kasutatavad materjalid ja valmis detailid puuvalmis s.t. ilma mis iganes kaitsevahendigatöötlemata ja seda seetõttu, et tavaliselt soovib iga klient maja viimistleda vastavalt oma maitsele. Kaitsevahenditega töötlemise ja värvimise oleme jätnud kliendi otsustada ja teostada. Terrassi, rõdu ja välistrepi materjalid on sügavimmutatud kaitsmaks neid niiskuse kahjustuste eest.